Teslimat ve İade Koşulları

Teslimat Politikası

Talepleriniz, siparişinizin ardından hızla işleme alınarak teslimata hazırlanır. Siparişiniz onaylandıktan sonra en geç 2 (iki) iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilir. Ürünler, SATICI tarafından belirlenen güvenilir kargo firması aracılığıyla ALICI’ya ulaştırılır. Kargo ücreti ve varsa kargo sigorta ücreti, ALICI tarafından kapıda kargo firması yetkilisine ödenir. ALICI, bu ücretleri ödemeyi kabul eder ve taahhüt eder.

Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra, ürünlerin kargo ile teslim süresi genellikle 1 gün ila 2 hafta arasında değişmektedir.

Ürün Teslimi ve Hasar Durumu

SATICI, kargo ve teslimat sürecinde meydana gelebilecek herhangi bir zarardan sorumlu değildir. ALICI, kendisine teslim edilen üründe bir hasar tespit ettiğinde kargoyu kabul etmeme hakkına sahiptir. Kargo taşıması nedeniyle oluşabilecek hasarlar veya kullanım kayıpları durumunda, ALICI teslim fişini onaylamadan önce kargo firması yetkilisinden hasar tespit tutanağı (zabıt) alarak ürün/ürünlere ekleyerek kargo yetkilisine geri teslim etmelidir. Aksi takdirde, kargo hasarlarından veya kullanım kayıplarından ALICI sorumlu olacaktır ve ürün iade edilemeyecektir.

SATICI tarafından üründe meydana gelen hata, kargo ve teslimattan önce oluşmuşsa, hasarlı ürünün SATICI deposuna ulaştıktan sonra değiştirilerek tekrar kargoya verilmesi işlemi en fazla 7 iş günü sürer. Ürünün temin edilememesi durumunda ise, SATICI, ALICI’ya yapılan ödemeyi sözleşmede belirtilen koşullar doğrultusunda iade eder.

Cayma (İade) Hakkı

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya belirttiği adrese tesliminden itibaren (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde zethoveen.com’a faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması durumunda, ürünün zethoveen.com’a iade edildiğine dair kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının gönderilmesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmezse KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeniyle iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartıyla yapılması durumunda, tüketici kartının kendi rızası dışında ve hukuka aykırı bir şekilde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu durumda, kartı çıkaran kuruluş, itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade etmekle yükümlüdür.